Pierwsza edycja Targów Zawodów “Świadomy Wybór” przed nami – odbędą się one jesienią w sześciu największych miastach Polski. Zapraszamy do Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Prezentujemy dzisiaj wywiad z prezesem Fundacji Impossible, który Targi wymyślił i jest ich głównym organizatorem. Udanej lektury!

Skąd wziął się pomysł na Targi Zawodów pod hasłem “Świadomy Wybór”? Skąd pomysł na takie, a nie inne, hasło?

Nazwa projektu – Świadomy Wybór wzięła się z naszych badań wśród studentów i absolwentów w Polsce. Pytaliśmy się na jakiej podstawie podejmowali decyzje o studiach i na ile później byli zadowoleni ze swojego kierunku i późniejszej pracy. W związku z tym, że 4 na 10 studentów podejmowało decyzje na podstawie niesłusznych kryteriów i w skutek tego nie odnaleźli się na rynku pracy – Świadomy Wybór stał się główną misją projektu, który to niezadowolenie ma zmniejszać. Targi Zawodów są kumulacją dobrych praktyk z naszych 4 lat doświadczeń realizacji projektu – kształtowania świadomości realiów rynku pracy, przybliżania szerokiej gamy możliwości i dróg do ich zdobycia.

Do kogo kierujesz Targi Zawodów? Kto powinien uczestniczyć?

Targi Zawodów to miejsce dla każdego. Zawód i kariera są nieodłączną częścią całego społeczeństwa. Nawet ci, którzy pracować nie muszą – coś w życiu robią. Tworzymy miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – inspirację do kierowania swoją karierą, założenia własnej działalności, oferty pracy w kraju i za granicą. Miejsce, w którym można dowiedzieć się jakie mamy predyspozycje i jakie zawody z nimi współgrają. Znajdzie się też coś dla osób ze znacznym dorobkiem zawodowym – będzie można dowiedzieć się jakie mamy możliwości pracy na rynku, na którym funkcjonujemy od wielu lat. Targi Zawodów to pełnia możliwości rynku pracy.

Czym Targi Zawodów będą wyróżniały się na tle innych targów? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Motywacje każdego odbiorcy projektu są inne i nie każde zwykle brane pod uwagę. Zadowolenie firm z którymi współpracujemy w naszym projekcie nie będą celem, ale efektem wynikającym z zadowolenia szerokiego grona Uczestników, co przede wszystkim różni nas od typowych Targów Pracy. Chcemy, żeby każdy Uczestnik znalazł odpowiedź na potrzeby, jakie ma aktualnie w obszarze swojej kariery.

Czym Targi Zawodów powinny przyciągnąć Pracodawców?

Pracodawcy spotkają tam kandydatów na wszystkie możliwe stanowiska, od wykonawczych, przez praktyki, stanowiska specjalistyczne aż po kierownicze. Promocję Targów będziemy kierować do Uczestników, którzy znajdą tam coś dla siebie. Niezwykle cennym aspektem Targów będzie również możliwość nawiązania z naszym wsparciem relacji z osobami o wysokim potencjale, które na rynek pracy trafią w najbliższych latach, aby zapewnić sobie ciągłość i właściwe przygotowanie przyszłych pracowników do wymogów oferowanych stanowisk.

Czego życzysz Uczestnikom, Pracodawcom oraz Organizatorom?

Uczestnikom i Pracodawcom przede wszystkim, aby znaleźli czas na skorzystanie z całej gamy oferowanych przez nas możliwości. Resztę zostawiam w rękach naszego 50-osobowego zespołu projektowego, do którego mam pełne zaufanie.