Konstruktor Automotive

Podsumowania webinarów czas zacząć!

Niemal każdego dnia, w ramch trwającej właśnie Biblioteki Zawodów Online, odbywają się webinary dla osób zainteresowanych prezentowanymi zawodami. Energia, przekazywane treści i poziom przygotowania prelegentów nieraz przerasta nasze oczekiwania 🙂

Uczestnicy podczas spotkania mają możliwość rozmowy, zadawania pytań i dyskusji z naszymi gośćmi. Wiedza, którą zdobywają nieraz, sprawia, że dzięki rozmowie z naszym prelegentem mogą odkryć zawód, który doskonale pasuje do ich oczekiwań i predyspozycji.

Chcielibyśmy, aby najważniejsze informacje, które przekazują nasi prelegenci, były dostępne dla każdej osoby, która myśli o podjęciu pracy w danym zawodzie. Dlatego razem ze streszczeniem naszej pierwszej rozmowy, rozpoczynamy cykl podsumowań naszych spotkań w ramach Biblioteki Zawodów Online!

Spotkanie 1 – Konstruktor Automotive
Praca jako samodzielny konstruktor bądź w małej firmie vs. korporacja 
  • Na początek po studiach warto podjąć się pracy w małej firmie konstruktorskiej. Gwarantuje to zdobywania doświadczenia w każdym obszarze powstawania projektu. Nauczysz się prowadzenia projektów przechodząc przez każdy jego etap. Takich szerokich doświadczeń nie oferuje praca w korporacji, gdzie od początku jest się przypisanym do jednego małego fragmentu powstajacego projektu i nie można odczuć i doświadczyć projektu jako całości.
  • Plusem pracy w korporacji jest możliwość pracy w zespole realizującym znacznie większe i bardziej rozbudowane projekty, na które często małe firmy bądź freelancerzy nie mogą sobie pozwolić przez brak zasobów do podejmowania się tego typu wyzwań.
Rynek pracy w branży konstruktorskiej
  • Nie jest trudno znaleźć pracę jako konstruktor, bardzo dużo firm poszukuje pracowników, jednak problemem jest… brak pracowników chętnych do pracy. Często zmieniają miejsca pracy po nauczeniu się podstaw, aby zaaplikować do firmy oferującej odrobinę wyższe wynagrodzenie, przez co firmy są często w stałym procesie poszukiwania pracowników.
  • Po 1,5 roku można liczyć na wynagrodzenie w wysokości ok. 4 tysięcy złotych. W miarę zdobywania doświadczenia zarobki wynoszą od 4 do 7 tysięcy złotych
Umiejętności potrzebne w pracy konstruktora
  • Bardzo ważna jest porządna znajomość Excela i Worda, to umiejętności, które można zdobyć podczas studiów. W codziennej pracy konstruktora wykorzystywane są do sporządzania różnego rodzaju obliczeń i raportów.
  • Z programów technicznych zalecana jest bardzo dobra znajomość SolidWorksa, Catia, Autodesk Inventor, do projektów 2D AutoCAD lub GstarCAD (jeśli nie mamy pieniędzy na AutoCAD)
  • Podczas studiów bardzo ważne jest przykładanie się do: nauki przedmiotów doskonalących rysunek techniczny, wszelkiego rodzaju obliczeń technicznych i inżynierskich, podstaw konstrukcji maszyn i wytrzymałość materiałów. Znajomość tych zagadnień potrzebna jest do obsługi specjalistycznych programów używanych w codiennej pracy konstruktorów.
  • Bardzo dużo praktycznego doświadczenia można zdobyć, dołączając do sprawnie działających kół naukowych. Projekty realizowane przez koła naukowe to poligon doświadczeń dla każdej osoby, która chce poznać realizację projektów konstruktorskich od podszewki i mieć możliwość popełniania błędów, bez konsekwencji jakie mogą nas spotkać w pracy zawodowej.

To sama esencja wyciągnęta ze spotknia z naszym gościem, na której zbudowana była cała rozmowa. Anegdoty, ciekawe doświadczenia i dodatkowe smaczki zarezerwowane są dla osób, które osobiście wzięły udział w naszym spotkaniu! 🙂 Przed nami jeszcze mnóstwo webinarów, na które możecie zapisać się w bardzo prosty sposób.

Wybierz webinar dla siebie!
2018-11-29T11:54:44+00:00

Zostaw Komentarz

Zamów rozmowę!

Zostaw nam kontakt do siebie, chętnie opowiemy więcej o projekcie.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl