12 pomysłów na własny biznes

Być może już teraz wiesz, że praca na etacie nie jest tym, co Cię zadowala i wolisz być przedsiębiorczy i robić rzeczy inne, mniej standardowe. Może już wybrałeś, a może jeszcze szukasz pomysłu. Sprawdź więc koniecznie nasze pomysły na biznes, które warto zrealizować w 2018 roku. Branża edukacyjna, social media, a może ubezpieczenia? Którą z nich wybierzesz? Oto 12 sposobów na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

 

 1. Zainteresuj się social mediami

Istnieje wiele firm, które poszukują osoby do pracy w social mediach. W takim zajęciu będziesz promować produkty lub usługi przez social media – przykładowo Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube. Social Media Manager to zdecydowanie zawód przyszłości.

 

 1. Wniknij w świat sportu

Ciekawą formą na własną działalność gospodarczą jest otworzenie szkółki piłkarskiej dla dzieci w wieku na przykład 4-7 lat. Lewandowski, Ronaldo, a może Messi? Kto rozpala Twoją wyobraźnię? Co ciekawe, do pracy możesz zabierać własne dziecko. Czemu nie?

 

 1. Postaw na turystykę

Otworzenie własnego biura podróży, przykładowo na zasadzie franczyzy, to ciekawy sposób na własną działalność gospodarczą. Gdyby tak zająć się pracą, w której spełnisz podróżnicze marzenia innych osób? Jest wiele firm, które oferują taki biznes – poszukaj!

 

 1. Przyjrzyj się nieruchomościom

Na pewno w Twoim mieście działa jakiś podmiot do zarządzania i obrotu nieruchomościami. Zobacz, jakie kwalifikacje są potrzebne, by zdobyć zawód agenta nieruchomości i ciesz się niezależnością. W przyszłości możesz sam szkolić własnych agentów – to niesamowite!

 

 1. Zostań agentem ubezpieczeniowym

Może nim zostać osoba, która posiada co najmniej średnie wykształcenie, pełną zdolność do czynności prawnych oraz nie była karana. Nieodzowne będzie przejście odpowiednich szkoleń, zdanie egzaminu organizowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe oraz otrzymanie licencji.

 

 1. Nauczaj języków obcych

A może masz za sobą jakąś filologię? W dzisiejszych czasach nauczanie języka, szczególnie młodych osób, jest na wagę złota. Badania pokazują, że często nasze polskie 500+ jest wydawane właśnie na naukę języków obcych. Czemu by z tego nie skorzystać?

 

 1. Prowadź zajęcia kreatywne

Jak nazwa podpowiada, pod pojęciem “kreatywne” kryje się wiele różnych aktywności. Programowanie, plastyka, rozwój intelektu, matematyka – możliwości jest wiele, zależnie, w czym się specjalizujesz. Prowadź zajęcia dla dzieci i patrz z dumą, jak się rozwijają.

 

 1. Weź pod lupę wirtualne asystowanie

Czasy są takie, że wiele firm i ich właścicieli pozbywa się pewnych obowiązków, delegując je na inne, wyspecjalizowane osoby. Zawód wirtualnego asystenta lub wirtualnej asystentki to z pewnością zawód przyszłości. Warto wziąć pod lupę taki outsourcing i stać się niezależnym.

 

 1. Opiekuj się zwierzętami

Pod nieobecność właścicieli potrzebna jest opieka nad ich pupilami. Wiele par czy rodzin, wyjeżdząjąc na wakacje, nie ma co zrobić ze swoimi zwierzętami. To pole do popisu dla Ciebie – załóż firmę do opieki w takich sytuacjach. To również całkiem niezła idea na biznes.

 

 1. Prowadź blog

Merytorycznie pisane i dobrze przygotowane technicznie blogi to znak naszych czasów, w których dobry influencer niekiedy prześciga nawet celebrytów. Poszukiwani są na przykład recenzenci produktów czy usług, albo po prostu – eksperci w swoich dziedzinach.

 

 1. Zostań Youtuberem

Tak, Ty! Jeśli masz wiedzę, którą mógłbyś się podzielić albo oryginalny pomysł, który mógłbyś wdrożyć w życie przez produkcję i montaż video – nie wahaj się dłużej. Youtuber to zawód przyszłości, tak jak wiele z tych, które tu dla Ciebie referujemy. Przyjrzyj się tej niszy!

 

 1. Oferuj usługi graficzne

Jeśli masz talent, dar oraz zmysł graficzny, podziel się tym ze światem. Praca jako zdalny grafik-freelancer to poszukiwana dzisiaj profesja. Możesz pomagać osobom prywatnym, małym czy dużym firmom, blogerom, agencjom reklamowym. Możliwości jest bardzo dużo.

 

Zapamiętaj na koniec – pomysł i realizacja własnego biznesu to pierwszy, ważny krok, ale przede wszystkim – liczy się ich wykonanie. Będziesz potrzebował dobrego biznes planu, to na pewno. A teraz jego wykonanie, wdrożenie, analiza… Nie zrażaj się konkurencją – ona istnieje zawsze i wszędzie – po prostu zastanów się, używając zasobów swojej kreatywności, determinacji, dobrego gustu, jak mógłbyś prowadzić swój biznes… lepiej. “Lepiej” zawsze znaczy “dobrze”. Powodzenia!

Przez |2018-10-30T18:16:58+00:00Wrzesień 19th, 2018|Blog|2 komentarze

2 komentarze

 1. Krzysztof 23 października 2018 at 23:44 - Reply

  Ogólnie fajne propozycje, ale jeśli ktoś uważa, że dobrze czułby się jako agent nieruchomości to powinien podjąć kroki już będąc maturzystą, ponieważ do założenia własnej firmy będzie potrzebna specjalizacja, którą zdobywa się na studiach inżynierskich na kierunku geodezja. Sam kiedyś wiązałem z tym przyszłość, ale studia na tym kierunku… dramat.

  • administrator 10 listopada 2018 at 13:48 - Reply

   Niestety często ludzie nie są przygotowani do podejmowania tak waznych decyzji jak wybór studiów i praca po nich już na etapie szkoły średniej. Na szczęście dla nich, nigdy nie jest za późno na przebranżownienie się i pójście w stronę swoich zainteresowań i pasji. Na każdym kroku napotkać można różnego rodzaju programy wspierające osoby chcące zmienić branżę bez rozpoczynania studiów od nowa:)

Zostaw Komentarz

Zamów rozmowę!

Zostaw nam kontakt do siebie, chętnie opowiemy więcej o projekcie.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl